LAIVU MARŠRUTI

Upes, ezeri un jūras ir senākās transporta maģistrāles, kas Latviju saistīja ar tālām un tuvām pilsētām. Kamēr zemi nepārklāja labi izveidoti ceļu tīkli, ceļošana pa ūdeņiem bija galvenokārt plostnieku un tirgotāju ikdiena. Salacgrīvas novads vienmēr ir pulcējis tos, kuri ir draugos ar ūdeni un laivošanu, dodot iespēju laivotājiem iepazīt novadu no ūdens puses, pārbaudīt savu spēku un izturību.

Pie mums var izlaivoties no austrumiem uz rietumiem un no ziemeļiem uz dienvidiem (vai otrādi)! Kas galvenais - jūras laivošanai izvēlies pareizo virzienu, lai vējš pūš mugurā, bet Salacas, Svētupes vai Vitrupes laivošanai vienkārši nosaki īsto sākuma un finiša punktu. Nepalaid garām savu piedzīvojumu uz ūdens! 

Laivošana Vidzemē - https://www.youtube.com/watch?v=SXGVIh_-bDQ

Pastāsti citiem
1

#1 Mērnieki - Vecsalaca

Vislabāk Salacu un tās skaistos skatus var iepazīt dodoties laivu braucienā. Posmā Mērnieki – Vecsalaca ir gan gari mierīgi un skaistu klinšu ieskauti posmi, gan straujteces. 

2

#2 Svētupe - Jaunupe - Salaca

Laivošanas meistari šo piedzīvojumu sauc par Latvijas Colorado River - krāčains, ekstrēms un neparedzams brauciens, kas īpaši lielisks būs agri pavasaros un rudeņos, kad šajās ikdienā tik nelielajās upītēs ūdens līmenis pakāpjas un upes kļūst, maigi izsakoties, teiksmainas.

3

#3 Vitrupe

Viena no mazajām un skaistajām Ziemeļvidzemes upēm. Tā braucieniem vislabāk piemērota pavasaros un rudeņos, kad lietavu un kūstošo sniega ūdeņu dēļ ūdens līmenis upē paaugstinās. Šis piedzīvojums ir lielisks ar tā karalisko noslēgumu - pēc upi ieskaujošo koku paēnā pavadītās dienas, braucienu noslēgsi, ieairējot skaistajā Vidzemes jūrmalā