Laivosipēdošana

Vai Tu esi dzirdējis, kas ir laivosipēdošana?

Tas ir pavisam jauns, līdz šim nebijis maršruts, kurš ļaus izrauties no ikdienas un mesties piedzīvojumā divu dienu garumā. Tu un tavi vismīļākie varēsit baudīt putnu dziesmas, tvert mirkli pie dabas un ļauties upes straumēm – pusi ceļa mērojot ar velosipēdu un otru pusi ar laivu. Maršruta sākuma un finiša punkts ir viens, tātad droši vari atstāt savu auto un pie tā atgriezties nākamajā dienā.

Vai velosipēds ir jāņem līdzi braucienā pa upi? Noteikti nē, arī laivas nav jācenšas aizvest ar velosipēdu, jo attiecīgi maršrutam paredzētajā punktā notiks velo-laivu apmaiņa, tādējādi tavs velosipēds tiks nogādāts sākumpunktā, kur to varēsi atgūt apmaiņā pret laivu. Ja gadījumā Tev nav velosipēda, neuztraucies! Tas neliedz doties braucienā, jo Salacgrīvā ir iespējams iznomāt velosipēdus, arī laivas.

Pašreiz ir izveidoti divi maršruti: Salacgrīva – Ainaži – Sarkanās klintis (ar velo 24,5 km), kur pa ceļam redzēsi Randu pļavas – mājvietu dažādām putnu sugām un daudzveidīgajai augu pasaulei, kā arī iespaidīgo Ainažu molu. Naktsmītnes ir tava izvēle – vari nakšņot teltī vai atgūt spēkus guļot gultā brīvdienu mājās. Otrajā dienā – laivā iekšā un pēc 19 km būsi finišā! Otrs maršruts ir Salacgrīva – Vitrupe – Ķirbiži – Lauvas (ar velo 29 km), kur nepamanījis noteikti nepabrauksi garām Lāņu muižai, ceļš vedīs līdz Ķirbižu meža muzejam, kur ir vērts uzkavēties, lai baudītu dabas skaistumu. Arī šeit naktsmītnes izvēlies pats – kā reiz pusceļā savu vietu atraduši divi lieliski viesu nami!

Ko saki, viss jau ir izplānots? Esi gatavs izbaudīt vasaras pēdējās dienas aktīvā atpūtā pie dabas? Mēs tevi gaidām!

Pastāsti citiem
Kontakti
Adrese: Rīgas iela 10a, Salacgrīva
E-pasts: info@visitsalacgriva.lv
1

#1 Laivosipēdošana Svētupē

Laivošana + Velosipēdošana = Laivosipēdošana

2 dienu maršruts Salacgrīva – Vitrupe – Ķirbiži - Lauvas, kas ļaus izrauties no darba un ikdienas steigas un ļauties dabas vilinājumam – pļavu un meža putnu dziesmām, ūdens mierīgajam straumes plūdumam un brīnišķīgām dabas ainavām. 

2

#2 Laivosipēdošana Salacā

Laivošana + Velosipēdošana = Laivosipēdošana

 

2 dienu maršruts Salacgrīva – Ainaži – Salacas Sarkanās klintis, kas ļaus izrauties no darba un ikdienas steigas un ļauties dabas vilinājumam – pļavu un meža putnu dziesmām, ūdens mierīgajam straumes plūdumam un brīnišķīgām dabas ainavām. Laivosipēdošana ir iepriekš nebijis maršruts, kas piedāvā pusi ceļa mērot ar velosipēdu un otru pusi – ar laivu. Ar velosipēdu pieveiksi attālumu no Salacgrīvas, caur Ainažiem uz Salacas Sarkanajām klintīm, un ceļu atpakaļ
veiksi pa Salacas upi ar airiem rokās, no Sarkanajām klintīm līdz Salacgrīvai. Lielisks piedzīvojums un kārtīga izkustēšanās 2 dienu garumā!