KULTŪRVĒSTURISKIE OBJEKTI

Pastāsti citiem
2

#2 BĀKAS

Mums pašiem kā piekrastniekiem saprotams, cik jūra reizumis var būt barga, kad viļņi, lietus un ūdens šļakatas nojauc laivas izvēlēto kursu mājup. Bākas glābj šajos gadījumos - tādēļ to pie mums ir daudz.

3

#3 Ainažu mols

Visapkārt ūdens, bet joprojām uz sauszemes? Tam mums ir Ainažu Ziemeļu mols, kur ļauties mūžīgajam dabas kino – saulrietam. Seansi - katru vakaru un katrā gadalaikā. 

4

#4 Nēģu tacis

Nomēģināt Salacas nēģi vislabāk ir šeit, Salacgrīvā, no augusta līdz februārim, kur ar saimnieku gādību tas turpat, uz karstām oglēm, tiek rūpīgi pagatavots. Tikai Salacgrīvā mūsdienās nēģu zvejai joprojām lieto murdu taci – unikālu zvejas paņēmienu ar daudzu gadsimtu vēsturi. Šeit iespējams apskatīt taci, iepazīties ar nēģu zveju un nodegustēt īpašo delikatesi...

5

#5 Svētupes nēģu tacis

Nēģu tacis ir īpašas konstrukcijas laipa, kas būvēta no egļu kārtīm, tās sastiprinot kopā bez skrūvēm un naglām.

6

#6 Veczemju klintis

Noteikti esi dzirdējis par Vidzemes akmeņaino jūrmalu - tas ir 12 kilometrus garš jūras krasta posms jebšu vienīgā vieta Baltijas jūrā, kur jūras krastā apskatāmi smilšakmens atsegumi. 

7

#7 Promenāde Salacgrīvā

Pragmatisku nolūku vadīti - pasargāt Salacas krastu no erozijas - novada tēvi lēma būvēt promenādi. Gāja laiks, vietējie saveda akmeņus un tā tapa! Gluži kā baronu laikos, taču ar nelielu nobīdi laikā - Salacgrīvas promenādi atklāja 2014. gada maijā. 

8

#8 Biedrības laiva

Rīgas ielā 10, Salacgrīvā  skatāma zvejas laiva, ko pilsētai 2006. g. novembrī dāvināja zvejnieks Visvaldis Šrenks.

9

#9 Slavas aleja

2016.gada 16.jūlijā promenādē tika atklāta "slavas aleja". Idejas autors ir D.Straubergs un darbs pie tās aizsākās pirms 7 gadiem, kad Positivus festivāla laikā tika paņemti pirmie mākslinieku roku nospiedumi. 

10

#10 Piemineklis "Baltā saule"

Piemiņas akmeni “Baltā saule” veidojis tēlnieks Vilnis Titāns, kā veltījumu Krišjānim Valdemāram- Ainažu jūras skolas dibinātājam. Piemiņas vieta atklāta tālajā 1998. gadā.