Salacgrīvas novada kultūrvēstures pērles

No nēģu zvejas līdz Minhauzena pekstiņiem, no jūrniecības pirmsākumiem līdz īstai cīņai ar jūras viļņiem.

Esam sagatavojuši piesātinātu, iespaidiem bagātu un aizraujošu ekskursijas maršrutu pa mūsu krāšņākajiem kultūras objektiem, kas ievedīs Tevi Salacgrīvas novada vēsturē. Mūsu lieliskākie kultūras un vēstures objekti - VIENĀ DIENĀ. Viens lielisks atpūtas maršruts Limbažu novada apceļošanai!

Pastāsti citiem
Kontakti
Telefons: +37126463025; +37164041254
E-pasts: visitsalacgriva@limbazunovads.lv
1

#1 Salacgrīvas muzejs. Zutiņš murdā

Līdz 1.augustam

Izstāde

VIKTORIJAS PULKSTEŅI

(Ukraiņu mākslinieces Viktorijas Siņkēvičas darbi)

un

MELNĀ KERAMIKA

(SIA “Mālu osta” kolekcija)

 

Salacgrīvas muzejs dibināts 1998.gadā un darbojas kā novada vēstures centrs vietējiem iedzīvotājiem, tūristiem un vēstures pētniekiem. Muzejā tiek vāktas ziņas un glabājas materiāli par zveju un zvejniekiem Ziemeļvidzemes jūras piekrastē un Salacas upes lejtecē, par seno nēģu zveju ar tačiem, par Vecsalacas un Svētciema muižu vēsturi un vēl un vēl...  

2

#2 Nēģu tacis

Nomēģināt Salacas nēģi vislabāk ir šeit, Salacgrīvā, no augusta līdz februārim, kur ar saimnieku gādību tas turpat, uz karstām oglēm, tiek rūpīgi pagatavots. Tikai Salacgrīvā mūsdienās nēģu zvejai joprojām lieto murdu taci – unikālu zvejas paņēmienu ar daudzu gadsimtu vēsturi. Šeit iespējams apskatīt taci, iepazīties ar nēģu zveju un nodegustēt īpašo delikatesi...

3

#3 Ekskursija Ainažos

Ainaži ir šarmanta piejūras mazpilsēta ar garu vēsturi, kuru caurvij jūras tuvums, jūrniecība un tās nestais spožums. Vēsturiskas celtnes ar īpašiem stāstiem par katru no tām. Kur bijis krogs, kur dzīvojuši spirta kontrabandisti un kurā mājā norisinājies mūsu pašu Romeo un Džuljetas stāsts - par to īpašā ekskursijā Tev pastāstīs Ainažu pilsētas vēstniece. 

4

#4 Veczemju klintis

Noteikti esi dzirdējis par Vidzemes akmeņaino jūrmalu - tas ir 12 kilometrus garš jūras krasta posms jebšu vienīgā vieta Baltijas jūrā, kur jūras krastā apskatāmi smilšakmens atsegumi. 

5

#5 Minhauzena muzejs

Minhauzena muzejs palīdz atdzimt atmiņā stāstiem par pulkveža Hieronīma Kārļa Frīdriha barona fon Minhauzena neticamajiem piedzīvojumiem. 

6

#6 Minhauzena milzu kauss

Neatkarīgi no tā, vai Tev garšo alus vai nē, noteikti ir vērts apskatīt Minhauzena lielāko alus kausu!