Atrašanās vieta
Lat, lon: 57.788136, 24.350426

Kuivižu jahtu osta

3 kilometrus uz ziemeļiem no Salacgrīvas atrodas Kuivižu osta. Kuivižu ostas tapšana esot īpašs stāsts - sailgojušies pēc savas ostas, ap 1860.gadu 60 kuivižnieku ar lāpstām esot padziļinājuši Krišupītes grīvu, izveidojot Kuivižu ostas akvatoriju. Gandrīz kā tā pasaka, kurā zvēri raka Daugavu - patiesība vai nē, bet pēcāk Krišupītes grīva bijusi īstajā dziļumā, lai uzņemtu zvejnieku laivas.

Šodien Kuivižu ostu vairs ar lāpstām nerok - ceļu uz Kuivižu ostu mēro tie ļaudis, kas mīl vēju, viļnus un saules atspīdumu ūdenī. Kuivižu jahtu osta ir kā radīta burātājiem un jahtu mīļotājiem, kamēr turpat uz blakus piestātnes agros rītos vietējie zvejnieki švorto savas zvejas laivas, lai izkrautu rīta lomu. 

Pastāsti citiem
Kontakti
Adrese: Pērnavas iela 49a
Telefons: +371 29390312
E-pasts: info@kapteinuosta.lv
Mājas lapa: https://www.kapteinuosta.lv/
1

#1 Jahtklubs

Burātāji tiek aicināti atpūsties "Kapteiņu ostas" jahtklubā, kur pēc burāšanas aukstā un vējainā jūrā varat sasildīties un relaksēties saunā, baudīt konjaka glāzi kamīnzālē vai bārā, kā arī izbaudīt visu ko piedāvā atpūtas komplekss „Kapteiņu osta”.

2

#2 Apskates vietas Kuivižos

Vieta, kur vecais Pērnavas pasta ceļš šķērso Krišupīti, tas ir starp Salacu un Igaunijas robežu pie Ainažiem, sauc par Kuivižiem. Te alkšņu mežu vienā pusē un priežu silu otrā nomaina randu pļavas, kas, sākušās aiz Krišupītes ietekas jūrā, iestiepjas tālu Igaunijā uz Pērnavas pusi gar Rīgas jeb Līvu līci, kā to sauc sābri igauņi.