Jahtotājiem

Ja piestāj Kapteiņu ostā, turpat, uz vietas, ričuku iznomāt būs vieglāk, nekā kurpju šņores aizsiet. No automašīnu joslas atdalīts drošs veloceliņš savieno Kuivižus ar Salacgrīvu - idillisku piejūras mazpilsētu, kur pēc svaiga gaisa un vēja matos tālu nav jāmeklē.

Ja pauzīti burāšanā ņemsi Salacgrīvā, uzzvani kādam no velosipēdu nomas punktiem un dodies ceļā! Goda lieta ir 3 tiltu pedalēšana - tas ir 6.5 km garš grauciens gar Salacas upi. Visupirms ceļš Tevi vedīs pa gleznaino Krasta ielu - šeit Tev noteikti jāapskata Naborigama ceplis un, ja vēlies kārtīgi izkustēties, turpat jāpievēršas brīvdabas sporta laukuma sniegto iespēju atklāšanai. Pēcāk jāšķērso Jaunupe un tad jau arī Salaca pār vēsturisko Annasmuižas Dzelzsbetona tiltu, jāpaviesojas keramiķa Imanta Klīdzēja darbnīcā, jāpiestāj pie Salacas nēģu tača un jāiegriežas Bocmaņu laukumā. No turienes jau jāštuko turpmākās gaitas - vai tās būtu pusdienas kādā no pilsētas krodziņiem, vizīte Salacgrīvas muzejā, pārsteidzošas dabas izziņas nodarbības dabas izglītības centrā "Ziemeļvidzeme" arī lielajiem, Mantu kambara apmeklējums, vizīte pilsētas krāmu bodē vai rokdarbu veikaliņā. Iespēju ir daudz - izvēlies pēc noskaņojuma :)

Pastāsti citiem
1

#1 Nēģu tacis

Nomēģināt Salacas nēģi vislabāk ir šeit, Salacgrīvā, no augusta līdz februārim, kur ar saimnieku gādību tas turpat, uz karstām oglēm, tiek rūpīgi pagatavots. Tikai Salacgrīvā mūsdienās nēģu zvejai joprojām lieto murdu taci – unikālu zvejas paņēmienu ar daudzu gadsimtu vēsturi. Šeit iespējams apskatīt taci, iepazīties ar nēģu zveju un nodegustēt īpašo delikatesi...

2

#2 Kapteiņu osta

Ja steidzīgais ikdienas ritms liek laikam paiet nemanot un gribas izrauties no lielpilsētas kņadas, tad palīdzēsim kaut nedaudz aizturēt laiku izbaudot "Kapteiņu ostas" burvību pašā Baltijas jūras krastā, 100 km attālumā no Rīgas.

3

#3 Annasmuižas dzelzsbetona tilts

Tilts pār Salacu 3 km augšpus Salacgrīvas - pirmais dzelzsbetona tilts Baltijā, celts 1908.g., atklāts 1909.gada 13. jūnijā. No tilta paveras raksturīgs skats uz Salacas - Latvijai nozīmīgākās Lašupes – ieleju, dabas liegumu. Tiltam bija svarīga loma satiksmes ceļu attīstībā Salacas novadā, jo pašā Salacgrīvas centrā šai laikā darbojās tikai pārceltuve.