Jūrniecības pirmsākumi

Kur meklēt Latvijas jūrniecības pirmsākumus? Lieliska vieta meklējumu sākšanai ir Ainaži - šodien šarmanta piejūras mazpilsēta, kas 19.gadsimtā bijusi viena no svarīgākajām jūrnieku, burinieku un dzīves pilsētām Baltijā. Šo laiku vēstnešus šeit atradīsi ir uz soļa!

Pastāsti citiem
1

#1 Ainažu Jūrskolas muzejs

Kompaktā un idilliskā pilsēta Ainaži ir visas Latvijas  jūrniecības šūpulis. Pašā šūpuļa centrā šobrīd atrodas senās latvju jūrniecības slavas liecinieks - Ainažu jūrskolas muzejs. Šeit klases telpā pie tāfeles muzeja viesus vēlīgi sagaida pats senās jūrskolas priekšnieks, pēc tautības zviedrs, kapteinis Kristiāns Dāls. Daudz gan viņš pats nerunā - kā zinām, vaska figūras nav diezko runātīgas. 

2

#2 BĀKAS

Mums pašiem kā piekrastniekiem saprotams, cik jūra reizumis var būt barga, kad viļņi, lietus un ūdens šļakatas nojauc laivas izvēlēto kursu mājup. Bākas glābj šajos gadījumos - tādēļ to pie mums ir daudz.

3

#3 Ekskursija Ainažos

Ainaži ir šarmanta piejūras mazpilsēta ar garu vēsturi, kuru caurvij jūras tuvums, jūrniecība un tās nestais spožums. Vēsturiskas celtnes ar īpašiem stāstiem par katru no tām. Kur bijis krogs, kur dzīvojuši spirta kontrabandisti un kurā mājā norisinājies mūsu pašu Romeo un Džuljetas stāsts - par to īpašā ekskursijā Tev pastāstīs Ainažu pilsētas vēstniece. 

4

#4 Ainažu mols

Visapkārt ūdens, bet joprojām uz sauszemes? Tam mums ir Ainažu Ziemeļu mols, kur ļauties mūžīgajam dabas kino – saulrietam. Seansi - katru vakaru un katrā gadalaikā.