JAUNLAULĀTAJIEM

Salacgrīva ir jūras un saules spožuma pilsēta. Salacgrīvas daba un tās harmonija Jūsu mīlestību stiprinās uz mūžu.

Salacgrīva ir lieliskākā vieta, kur svinēt un pavadīt savas kāzas. Šeit atradīsi sev lieliskas vietas, kur fotogrāfēt sava mūža skaistāko dienu.

Pastāsti citiem
1

#1 Ainažu mols

Visapkārt ūdens, bet joprojām uz sauszemes? Tam mums ir Ainažu Ziemeļu mols, kur ļauties mūžīgajam dabas kino – saulrietam. Seansi - katru vakaru un katrā gadalaikā. 

2

#2 Liepupes muiža

Liepupes muiža ir viena no izcilākajiem baroka arhitektūras pieminekļiem Latvijā. Laika un notikumu gaitā tā ir piedzīvojusi gan ziedu laikus, gan aizmirstību. Pateicoties muižas gādīgo saimnieku rūpēm tā ir  atguvusi savu senatnīgo skaistumu un lepnumu, atspoguļojot laikmetam raksturīgo noskaņu.  

3

#3 Minhauzena pasaule

Minhauzens bijis pekstiņu meistars. Mēs viņu zinām arī kā burvi, kurš Duntē radījis veselu pasauli, kas atgādina par viņa patiesi neticamajiem varoņdarbiem. Kā jau nosaukums vēsta, šī ir vesela atsevišķa pasaule - Vidzemes Tērvete - kur, no rīta iegājis, labi ja ar saulrietu iznāksi. Bet iznāksi nevis mēli pār plecu pārkāris, bet sajūsmināts, iedvesmots un gatavs tālākiem piedzīvojumiem.

4

#4 DUDU brīvdabas smēde

Dzelzs karsēšana ēzē, sakaitēta metāla kalšana un konkrētu priekšmetu izgatavošana, liekas kaut kas sens un aizmirsts? "DUDU ligzdas" brīvdabas smēde ļaus Tev pašam izbaudīt kalšanas rituālu, un izkalt Tev savu pirmo naglu. 

5

#5 Salacgrīvas bāka

Salacgrīvas bāka atrodas Salacas upes labajā krastā - četrstūrains balts tornis ar sarkanu laternu tā galā. Šodien bāka vairs nedarbojas - sekojot šai bākai, visi zvejnieki ceļu mājup jau atraduši un stāsts noslēdzies laimīgi. Bāka tika uzcelta, jo daudzo sēkļu dēļ piekraste starp Salacgrīvu un Ainažiem bija visā Rīgas jūras līča piekrastē bīstamākais apgabals kuģošanai...

6

#6 Vidzemes akmeņainā jūrmala

Kopējais pastaigas garums no Tūjas līdz Latvijas-Igaunijas robežai būs aptuveni 44 km. Gājienu uzsākot Tūjā, maršruta pirmais pieturas punkts būs Ķurmraga bāka. Kā nākamo izbaudi unikālo Vidzemes akmeņainās jūrmalas posmu un Veczemju klintis!

7

#7 Annasmuižas dzelzsbetona tilts

Tilts pār Salacu 3 km augšpus Salacgrīvas - pirmais dzelzsbetona tilts Baltijā, celts 1908.g., atklāts 1909.gada 13. jūnijā. No tilta paveras raksturīgs skats uz Salacas - Latvijai nozīmīgākās Lašupes – ieleju, dabas liegumu. Tiltam bija svarīga loma satiksmes ceļu attīstībā Salacas novadā, jo pašā Salacgrīvas centrā šai laikā darbojās tikai pārceltuve. 

8

#8 Ainažu Sv. Arsēnija pareizticīgo baznīca

Pareizticīgo draudze Ainažos sākusi darboties 1889.gadā. Ainažos vienmēr ir bijis maz krievu tautības iedzīvotāju, bet savulaik Krievijas cars solīja zemi tiem, kas bija ar mieru pieņemt pareizticību. Tā pareizticīgo draudzē iekļuva daudzi latvieši un igauņi.

9

#9 Lielsalacas luterāņu baznīca

1777.gadā celta kā koka baznīca, kas 1857. gadā apmūrēta un nedaudz vēlāk, 1892. gadā, paplašināta. Altārgleznu “Kristus debesbraukšana” 1847. gadā gleznojis Limbažu aptiekārs K.Gelhārs. Baznīcas sienas rotā tēlnieka Gustava    Šķiltera darinātie ciļņi. Kancele un daļa solu saglabājušies no 18. gadsimta 2. puses. Ērģeles būvētas H. Kolbes ērģeļu būvētavā Rīgā un uzstādītas 1933. gadā.

10

#10 Liepupes luterāņu baznīca

Liepupes (Pernigeles) baznīca atrodas Jelgavkrastos, tā celta laikā no 1777. līdz 1783. gadam.     Baznīca ir neparasta ar īpatnējo zvanu torņa novietojumu - sānos. Tāpēc altāris nav baznīcas malā, bet gan vidū; kancele atrodas virs altāra un mācītājs dievkalpojuma laikā ir draudzes vidū. 1971. gada 29. novembrī baznīcā izcēlies ugunsgrēks, kurā sadegusi baroka stila baznīcas iekārta, ērģeles, arhīvs. 1989. gadā uzsākta atjaunošana - Liepupes baznīcas atjaunošana bija dzejnieka Imanta Ziedoņa ideja. 1999. gada 22. maijā iesvētīja atjaunoto baznīcu.

11

#11 Salacgrīvas Sv. Dievmātes Patvēruma pareizticīgo baznīca

Celta 1873.gadā – tās arhitekts ir R. Pflūgs, kas ir arī Kristus Piedzimšanas jeb pareizticīgo katedrāles Rīgā autors.    

12

#12 Salacgrīvas Sv. Marijas Goreti katoļu baznīca

Celta 1997. gadā (arhitekts – ilggadējais Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs D. Straubergs). Altāra krustu ar Kristus tēlu darinājis tēlnieks Jānis Bārda. Sienas mozaīkas “Marija Goreti” un „Vaclava tilts” ir Mairitas Folkmanes darbs.