IZSTAIGĀ Salacgrīvas novadu

Salacgrīvas novads ir piejūras novads ar krāšņām dabas ainavām, pastaigu takām pa mežu, gar Salacas upi un mierinošu jūras klusumu. Izvēlies sev piemēroto pastaigu maršrutu un dodies! 

Pastāsti citiem
Kontakti
Adrese: Rīgas iela 10a, Salacgrīva
Telefons: +371 26463025; +371 64041254
E-pasts: info@visitsalacgriva.lv
Mājas lapa: visitsalacgriva.lv
1

#1 JŪRTAKA

Jūrtaka ir garās distances pārgājienu maršruta E9 daļa gar Baltijas jūras piekrasti, kas sākās pie Lietuvas-Latvijas robežas Nidas ciemā Latvijā un finišē pie Tallinas ostas Igaunijā, maršruts ir veicams abos virzienos un Tallina var būt arī starta punkts. Taka ir sadalīta pa dienām un grūtības pakāpēm, kas ļauj ik vienam izvēlēties sev piemērotāko distanci. 

2

#2 Zaļie dzelzceļi

Green Railways - "Zaļie dzelzceļi" ved pa kādreizējām dzelzceļa līnijām gan Vidzemē, gan arī Dienvidigaunijā, ļaujot netraucēti baudīt šo piedzīvojumu un apskatīt pa ceļam esošos apskates objektus.

In Salacgriva region, "Green Railways" lead along the former railway line Ainaži - Valmiera. It is possible to walk, cycle, ride in a horse-drawn carriage, ride on a horse back and "ski" in winter.

Read more about this project on the website: https://greenrailways.eu/

3

#3 ORIENTĒJIES SALACGRĪVĀ

Orientēšanās karte ir izveidota ar mērķi Jūsu ceļojumu padarīt interesantāku un saistošāku ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Ja parasti Jūsu bērns nav sajūsmināts par došanos ekskursijās, ticiet mums - orientēšanās viņu uzrunās.

4

#4 Ekskursija Ainažos

Ainaži ir šarmanta piejūras mazpilsēta ar garu vēsturi, kuru caurvij jūras tuvums, jūrniecība un tās nestais spožums. Vēsturiskas celtnes ar īpašiem stāstiem par katru no tām. Kur bijis krogs, kur dzīvojuši spirta kontrabandisti un kurā mājā norisinājies mūsu pašu Romeo un Džuljetas stāsts - par to īpašā ekskursijā Tev pastāstīs Ainažu pilsētas vēstniece. 

5

#5 Ar kājām uz Igauniju

Pierobežas pilsētām piemīt īpašs šarms. Pati apziņa, ka - vēl solis un būsi citā valstī, liek justies savādāk.

Agrāk Ainažnieki regulāri šķērsoja robežu, lai 10 m no robežas esošājā Iklas veikaliņā pirktu cukuru. Šodien šādu gājienu "uz ārzemēm" vari mērot arī Tu, cukura vietā iegādājot, piemēram, saldējumu!

6

#6 Putnu vērošana

Visvairāk putnus saskatīt un saskaitīt izdosies Randu pļavās – tur taka un torņi kā reiz priekš Tevis!

7

#7 Minhauzena stāstu parks

Ja esi pietiekami izturīgs un zinātkārs, tad pastaiga Minhauzena mežā būs kā reiz priekš Tevis...