DABAS MĪĻOTĀJIEM

Piekraste no Ainažiem līdz Duntei ir unikāla un pilna dažādu kontrastu, iepazīsti tās dabas daudzveidību – jūru, kāpas, klinšu atsegumus, upes, pļavas, mežus un beidzot ar atšķirīgajiem gadalaikiem, kas pārsteidz ar savu krāsu vienreizību. Šī ir vieta, kur izrauties no ikdienas ritma un nodoties atpūtai pie dabas.  

Pastāsti citiem
Kontakti
Telefons: +371 26463025; +371 64041254
E-pasts: visitsalacgriva@limbazunovads.lv
Mājas lapa: www.visitsalacgriva.lv
1

#1 Dabas parks "Salacas ieleja"

Salacas ielejas dabas parks ir Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā ietilpstošs dabas parks, kas iever Salacas upes ieleju no Mazsalacas līdz Salacgrīvai. Dabas parks izveidots, lai saglabātu Salacas ielejas biotopu kompleksu, īpaši aizsargājamo sugu dzīvotnes un ielejas ainavisko daudzveidību. 

2

#2 Salacas upe

Pēc lieluma piektā Latvijas upe,nkura iztek no Burtnieku ezera un ir 94,4 km gara. Salaca ir dabasnparka "Salacas ieleja" pamats, viena no gleznainākajām Latvijasnupēm ar izcilām dabas vērtībām. Tā ir nozīmīgākā dabīgo lašu nārstanupe Latvijā. Tai piešķirts laša indeksupes (salmon index river)nstatuss.

3

#3 Tūjas pludmale

Tūjas pludmalē atradīsi dažnedažādas aktivitātes, biedrus frīsbija mētāšanai un saulrietu vērošanai. Taču piekrastes sāļajās smiltīs Tūjā vari gulēt arī 30 soļu attālumā no kāda īpaši skaista dārza. Tur akmeņiem, tāpat kā dārza saimniekam, piemīt īpaša enerģija - tas viss laikam no svaigā jūras gaisa! Smejam, ka tie ir mūsu vietējie Pokaiņi, tikai odu mazāk.

4

#4 Ķurmraga bāka

Ķurmraga bāka atrodas Ķurmragciemā, Ķurmraga zemes ragā. Ķurmrags ir izteiktākais zemesrags Rīgas jūras līča Vidzemes piekrastē.

Ķurmraga bāka 1923 - 1924. gadā 20 metru attālumā no jūras piekrastes uzbūvēta pēc vairāku jūrnieku Jūrniecības departamentā iesniegtajām prasībām. Bākas augstums ir 13,9 m.

5

#5 Veczemju klintis

Noteikti esi dzirdējis par Vidzemes akmeņaino jūrmalu - tas ir 12 kilometrus garš jūras krasta posms jebšu vienīgā vieta Baltijas jūrā, kur jūras krastā apskatāmi smilšakmens atsegumi. 

6

#6 Vitrupes pludmale

Vitrupes pludmale Tev piedāvās nesteidzīgu atpūtu, brīnišķīgu ainavu, kur mazā Vitrupes upīte ietek jūrā. Šī pludmale būs lieliski piemērota skaistām saulrieta pastaigām. 

7

#7 Svētciema pludmale

Svētciema pludmalē atradīsi mieru un klusumu, smilšainu pludmali un Svētupi. 

8

#8 Ainažu mols

Visapkārt ūdens, bet joprojām uz sauszemes? Tam mums ir Ainažu Ziemeļu mols, kur ļauties mūžīgajam dabas kino – saulrietam. Seansi - katru vakaru un katrā gadalaikā. 

9

#9 Salacgrīvas kreisā krasta pludmale

Salacgrīvas kreisā krasta pludmale - tepat, pilsētā!

Papildus priekiem pludmales ūdeņos, bērniem ir pieejams rotaļlaukums. 

10

#10 Nēģu tacis

Nomēģināt Salacas nēģi vislabāk ir šeit, Salacgrīvā, no augusta līdz februārim, kur ar saimnieku gādību tas turpat, uz karstām oglēm, tiek rūpīgi pagatavots. Tikai Salacgrīvā mūsdienās nēģu zvejai joprojām lieto murdu taci – unikālu zvejas paņēmienu ar daudzu gadsimtu vēsturi. Šeit iespējams apskatīt taci, iepazīties ar nēģu zveju un nodegustēt īpašo delikatesi...

11

#11 100 gulbju pludmale

Reti visu acu priekšā atrodas vietas, kur dzīvniekiem tīk pulcēties. Kad tik krāšņas radības kā gulbji par savu uzturēšanās vietu izvēlas visiem pieejamu pludmali, mums atliek vien priecāties, ka pie mums tik forši, ka pat gulbjiem jāuzkavējas. Šeit, kur pludmale akmeņaināka un piemērotā dziļumā, viņiem esat plašāks pusdienu piedāvājums!

12

#12 Kuivižu pludmale

Ja vēlies mierīgu un netraucētu pastaigu, tad to noteikti atradīsi šajā pludmalē.