ATPŪTA UZ ŪDENS

Pastāsti citiem
1

#1 LAIVU NOMAS

Tiklīdz no upēm pazudis ledus un sākušies pali, izdevību tikt pie asām izjūtām nelaiž garām simtiem laivotāju, kuri par spīti riskam saslapināties stindzinošajā ūdenī steidzas uz straujākajām upēm.


2

#2 PLUDMALES

Vienalga vai meklē cilvēku iecienītu pludmali un kompāniju frīsbija mētāšanai vai klusu pludmali mierīgai atpūtai, mūsu pludmales ir plašas, te vari ļauties izbaudīt svaigo jūras gaisu, sauli, jūru un atrast sevis meklēto.

3

#3 Izbrauciens ar kuteri Valhalla

Izbrauciens ar kuteri Valhalla ir karaliska un krāšna izvēle Jūsu īpašajam dzīves notikumam - dzimšanas dienā, kāzās, jubilejā vai atzīmējot tikšanos ar seniem draugiem. Kuivižu osta ir pieejama ikvienam, kas vēlas gūt neaizmirstamus iespaidus un graciozi pavadīt laiku uz ūdens. Brauciens ar kuģīti ir ideāls atpūtas veids, lai uzkrātu enerģiju un atpūstos no ikdienas steigas vai baudīt saulrietus jūrā. 

4

#4 Sunsetsup

Izbaudi Kuivižu ostas mieru un skaistos jūras saulrietus ar SUP jeb Stand Up Paddle. SUP ir jauns sporta vai drīzāk aktīvas atpūtas veids, kas strauji iekarojis popularitāti visā pasaulē.

5

#5 Veikbords

Gribi paskatīties uz Salacu no jauna skatu punkta? Tagad to izdarīt ir iespējams - pašā Salacgrīvā vari upes šķērsgriezumā braukt ar veikbordu! 

6

#6 Izbraucieni ar ātrlaivu

Laiva ir lieliski piemērota nelieliem draugu un ģimenes izbraucieniem jūrā un pa Salacas upi - tajā ērti jutīsies līdz 5 cilvēku liela kompānija. 

7

#7 Izbrauc ar jahtu

Ja esi gatavs patiešām sajust jūras tuvumu, ļauties vējam un viļņiem, nu tev ir lieliska iespēja to izbaudīt pilnīgā komfortā, uz jahtas klāja, malkojot šampanieti un mēģinot noķert jūras viļņu burbuļus. 

8

#8 Salacgrīvas jahtu osta

Salacgrīvas osta ir tālākā Latvijas Ziemeļu osta - tā atrodas Rīgas jūras līča ZA malā Salacas upes grīvā, 100 km uz ziemeļiem no Rīgas un 13 km uz dienvidiem no Latvijas - Igaunijas robežas. Seni stāsti virmo ap šo ostu - kā nekā tā jau 1368. gadā vēstures avotos minēta kā Livonijas arhibīskapa osta. 

9

#9 Kuivižu jahtu osta

3 kilometrus uz ziemeļiem no Salacgrīvas atrodas Kuivižu osta. Kuivižu ostas tapšana esot īpašs stāsts - sailgojušies pēc savas ostas, ap 1860.gadu 60 kuivižnieku ar lāpstām esot padziļinājuši Krišupītes grīvu, izveidojot Kuivižu ostas akvatoriju. Gandrīz kā tā pasaka, kurā zvēri raka Daugavu - patiesība vai nē, bet pēcāk Krišupītes grīva bijusi īstajā dziļumā, lai uzņemtu zvejnieku laivas.

10

#10 Salacas upe

Pēc lieluma piektā Latvijas upe,nkura iztek no Burtnieku ezera un ir 94,4 km gara. Salaca ir dabasnparka "Salacas ieleja" pamats, viena no gleznainākajām Latvijasnupēm ar izcilām dabas vērtībām. Tā ir nozīmīgākā dabīgo lašu nārstanupe Latvijā. Tai piešķirts laša indeksupes (salmon index river)nstatuss.