Apskates vietas Kuivižos

Vieta, kur vecais Pērnavas pasta ceļš šķērso Krišupīti, tas ir starp Salacu un Igaunijas robežu pie Ainažiem, sauc par Kuivižiem. Te alkšņu mežu vienā pusē un priežu silu otrā nomaina randu pļavas, kas, sākušās aiz Krišupītes ietekas jūrā, iestiepjas tālu Igaunijā uz Pērnavas pusi gar Rīgas jeb Līvu līci, kā to sauc sābri igauņi. Tā vēsta senāki, 19. gadsimta otrās puses rakstu avoti, kuros arī uzzinām, ka Kuivižu ostu Krišupītes grīvā ar lāpstām 1860. gadā rakuši kādi desmit līdz trīspadsmit vīri, kuri droši vien pēc šī svētīgā darba gājuši uz Ainažiem mācīties par stūrmaņiem un kapteiņiem, jo tieši 1864. gadā pēc Krišjāņa Valdemāra iniciatīvas tur atvēra pirmo latviešu un igauņu jūrskolu vietējiem zemniekiem un zvejniekiem, kuri vēl arvien zvejo, kūpina zivis un vāra zušu zupu.

Pastāsti citiem
Kontakti
Adrese: Rīgas iela 10a, Salacgrīva (Salacgrīvas tūrisma informācijas centrs)
Telefons: 26463025
E-pasts: visitsalacgriva@limbazunovads.lv
Mājas lapa: www.visitsalacgriva.lv
1

#1 Mini Kuiviž Zoo

Mini Kuiviž Zoo - vieta, kur atpūsties kopā ar ģimeni un draugiem.
Šeit tev būs lieliska iespēja iepazīties ar dzīvnieciņiem, apčubināt un pabarot tos, kā arī izvest pastaigā draudzīgos ponijus.

2

#2 Kuivižu pludmale

Ja vēlies mierīgu un netraucētu pastaigu, tad to noteikti atradīsi šajā pludmalē.  

3

#3 Kuivižu skatu tornis

Kuivižu skatu tornis ir 14 m augsts. Uzkāpjot no pamatīgajiem kokiem uzbūvētajā tornī, pārņem sirreāla sajūta – skatam paveras brīnišķīga ainava – jūra, mazās jahtas, osta, atpūtas komplekss “Kapteiņu osta”, Kuivižu daudzdzīvokļu mājas un šoseja.