Apskates vietas Salacgrīvā

Salacgrīva ir viena no lieliskākajām vietām, kādas iedomājamas. Neatklātā Latvijas pērle un pasaules naba. Vieta, kur saule spīd visspožāk un vējš sniegu uz aizsalušas upes virpuļos griež visstiprāk. Mums ir četras sezonas - ar dubļiem līdz ausīm, slidošanas trasi līdz Roņu salai, maijpuķīšu klājumu līdz horizontam un pludmali - cik tālu vien kājas Tevi var aiznest.

Lielpilsētas steigu šeit neatrast - katrs vietējais ne bez lepnuma sevis teiktajā Tev to vēl un vēlreiz apstiprinās. Bet tāpēc mēs šeit esam - jo mēs zinām, kas ir mūsu bagātības. Ja esi gatavs, mēs tās parādīsim arī Tev! 

Pastāsti citiem
Kontakti
Adrese: Rīgas iela 10a, Salacgrīva (Tūrisma informācijas centrs)
Telefons: +371 26463025
E-pasts: visitsalacgriva@limbazunovads.lv
Mājas lapa: www.visitsalacgriva.lv
1

#1 Slavas aleja

2016.gada 16.jūlijā promenādē tika atklāta "slavas aleja". Idejas autors ir D.Straubergs un darbs pie tās aizsākās pirms 7 gadiem, kad Positivus festivāla laikā tika paņemti pirmie mākslinieku roku nospiedumi. 

2

#2 Salacgrīvas bāka

Salacgrīvas bāka atrodas Salacas upes labajā krastā - četrstūrains balts tornis ar sarkanu laternu tā galā. Šodien bāka vairs nedarbojas - sekojot šai bākai, visi zvejnieki ceļu mājup jau atraduši un stāsts noslēdzies laimīgi. Bāka tika uzcelta, jo daudzo sēkļu dēļ piekraste starp Salacgrīvu un Ainažiem bija visā Rīgas jūras līča piekrastē bīstamākais apgabals kuģošanai...

3

#3 Sienas panno "Latvijas bākas"

"Latvijas bākas" sienas panno ir apskatāms a/s "Brīvais Vilnis" zivju pārstrādes kompleksa foajē. Keramikas cilnis ar nosaukumu "Mājas" tapis 1986. gadā un to atveidojis keramiķis Imants Klīdzējs. Karte, izliecoties līdzi zemes dabiskajam liekumam, aizņem sienu 3,5 x 7,2 m platībā.

4

#4 Promenāde Salacgrīvā

Pragmatisku nolūku vadīti - pasargāt Salacas krastu no erozijas - novada tēvi lēma būvēt promenādi. Gāja laiks, vietējie saveda akmeņus un tā tapa! Gluži kā baronu laikos, taču ar nelielu nobīdi laikā - Salacgrīvas promenādi atklāja 2014. gada maijā. 

5

#5 Salacas pilskalna leģenda

Nav iespējams pateikt, cik veca ir Salacgrīva. Par pilsētas senāko vietu uzskatāms pilskalns Salacas upes labajā krastā.

6

#6 Nēģu tacis

Nomēģināt Salacas nēģi vislabāk ir šeit, Salacgrīvā, no augusta līdz februārim, kur ar saimnieku gādību tas turpat, uz karstām oglēm, tiek rūpīgi pagatavots. Tikai Salacgrīvā mūsdienās nēģu zvejai joprojām lieto murdu taci – unikālu zvejas paņēmienu ar daudzu gadsimtu vēsturi. Šeit iespējams apskatīt taci, iepazīties ar nēģu zveju un nodegustēt īpašo delikatesi...

7

#7 Salacgrīvas muzejs. Zutiņš murdā

Līdz 1.augustam

Izstāde

VIKTORIJAS PULKSTEŅI

(Ukraiņu mākslinieces Viktorijas Siņkēvičas darbi)

un

MELNĀ KERAMIKA

(SIA “Mālu osta” kolekcija)

 

Salacgrīvas muzejs dibināts 1998.gadā un darbojas kā novada vēstures centrs vietējiem iedzīvotājiem, tūristiem un vēstures pētniekiem. Muzejā tiek vāktas ziņas un glabājas materiāli par zveju un zvejniekiem Ziemeļvidzemes jūras piekrastē un Salacas upes lejtecē, par seno nēģu zveju ar tačiem, par Vecsalacas un Svētciema muižu vēsturi un vēl un vēl...  

8

#8 Salacas upe

Pēc lieluma piektā Latvijas upe,nkura iztek no Burtnieku ezera un ir 94,4 km gara. Salaca ir dabasnparka "Salacas ieleja" pamats, viena no gleznainākajām Latvijasnupēm ar izcilām dabas vērtībām. Tā ir nozīmīgākā dabīgo lašu nārstanupe Latvijā. Tai piešķirts laša indeksupes (salmon index river)nstatuss.

9

#9 Biedrības laiva

Rīgas ielā 10, Salacgrīvā  skatāma zvejas laiva, ko pilsētai 2006. g. novembrī dāvināja zvejnieks Visvaldis Šrenks.

10

#10 Keramikas skulptūra "Pārcēlājs"

Par godu Salacgrīvas 80 gadu jubilejai par godu uzbūvēja un apdedzināja ugunsskulptūru, kas pēc tam kā labiekārtojuma elements priecē salacgrīviešus un tūristus. Tās autors ir mākslinieks Imants Klīdzējs.

11

#11 Salacgrīvas Sv. Marijas Goreti katoļu baznīca

Celta 1997. gadā (arhitekts – ilggadējais Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs D. Straubergs). Altāra krustu ar Kristus tēlu darinājis tēlnieks Jānis Bārda. Sienas mozaīkas “Marija Goreti” un „Vaclava tilts” ir Mairitas Folkmanes darbs.   

12

#12 Lielsalacas evanģēliski luteriskā baznīca

1777. gadā celta kā koka baznīca, kas 1856. gadā pabeigta, saglabājot vecās baznīcas jumtu, sienas uzbūvējot no jauna zem vecā jumta. 1892. gadā piebūvēts ģērbkambaris.