Atrašanās vieta
Mērniekos Salacas upes krastā Lat: 57.8411848, Lon: 24.4856316

Sarkanās klintis

Paši domājam, ka sarkanu klinšu visvairāk ir pie mums - Limbažu novadā – gan uz Salacas, gan tur, kur pie Svētupes izveidojušās Lībiešu Upuralas, gan akmeņainajā jūrmalā, gan Vitrupes krastos. 

Salacas Sarkanās klintis atradīsi netālu no dzelzs tilta Mērniekos. Tā ir smilšakmens krauja, kas stiepjas vairāk kā 400 m garumā. Krauja nav augsta - vien kādi 10 metri, taču ar to pilnīgi pietiek, lai rietošas saules staros virs kūpošās upes tā žilbinātu ar savu krāšņumu. Abos Salacas krastos vēl vismaz 3 km lejpus Sarkanajām klintīm sastopami atsevišķi smilšakmens iežu atsegumi - labajā krastā ir akmeņu nobirumu krāvums un Upeskalna klintis, nedaudz tālāk - Zvīguļu klintis. Pēc 2.8 km parādās 150 m garās un 4-5 m augstās Junču klintis, tālāk Rostu klintis ar dažām nelielām alām un atsegumiem. 

Lai sev atklātu šo skaistumu, nosaki  īsto laivošanas ceļojuma sākuma un finiša punktu, liec somā pāris sviestmaizes, tēju un ābolu, uzzvani kādam no laivu, kanoe, plostu, peldkameru nomas punktiem Limbažu novadā un – voila! Piedzīvojums gatavs! 

Pastāsti citiem