Īsā pastaiga seno laiku noskaņā

Saka, ka pastaiga palīdz relaksēties un atbrīvot no stresa- Tieši tāpēc mēs piedāvājam interesantu maršrutu, kur tev būs nepieciešams tavs mobilais telefons ar interneta pieslēgumu un vari sākt pastaigu pa Salacgrīvu un tās apkārtni, apvienojot skaistu skatu baudīšanu un jaunu lietu izzināšanu.  

Maršruts piedāvā apskatīt svarīgākos un ievērojamākos Salacgrīvas objektus, uzzināt to  vēsturi un apskatīt vecās bildes.

Zemāk tu atradīsi objektus ko apskatīt!

Pastāsti citiem
Kontakti
Adrese: Salacgrīva
1

#1 Rīgas iela

Rīgas iela ir vienīgā bruģētā iela Salacgrīvā, un tai vienmēr bijusi svarīga loma miesta un pēc tam pilsētas sabiedriskajā un kultūras dzīvē. Tajā mājvietu bija atradušas visas sabiedriski nozīmīgas celtnes. Sākot ar tiltu un veikalu un beidzot ar miesta un pēc tam pilsētas pārvaldes ēku. Rīgas ielas nami un to likteņi iezīmē spilgtu lappusi Salacgrīvas vēsturē.

2

#2 Senais nēģu tacis

Nēģu tacis ir tradicionāls un unikāls zvejas veids, tomēr nēģu zveja pasaulē ir maz izplatīta, tāpēc to, ko Jūs variet ieraudzīt šeit, Latvijā, Salacgrīvā, iespējams, Jūs neredzēsiet nekur citur pasaulē.

3

#3 Gājēju tilts

Salacgrīvas koka tiltu sāka būvēt 1923. Gadā, kur ar katru pavasara gadalaiku sāka būvēt un atjaunot koka tiltu. Salacgrīviešu Kazaku dzimtas vīri Teodors, Kārlis, Vladimirs un Eižens bija pirmie tilta cēlāji un apsaimniekotāji. Tiesības celt tiltu viņi ieguva miesta domes rīkotajā izsolē. Savukārt Teodora sieva Anna tilta galā iekasējusi naudu – divus santīmus no gājēja, bet trīs no velosipēdista. Pirmais tilts bija šaurs un bija paredzēts diviem gājējiem blakus, bet pajūgus cēla ar pārceltuvi. Vēlāk gan to paplašināja, un pāri varēja braukt pat ar pajūgu. Lai neviens tilta lietotājs neaizietu nesamaksājis , tilta galā bija ierīkots nolaižams šķērskoks, saukts arī par „muitas koku”, kuru pacēla tikai pēc norēķināšanās. 

4

#4 Salacgrīvas bāka

Salacgrīvas bāka atrodas Salacas labajā krastā ostas teritorijā. Celta 1925. gadā kā četrstūrains balts tornis ar sarkanu laternu. Bākas uguns augstums metros bija 8,4 m, bet virs jūras līmeņa 12,1m.  Bāku uzcēla ņemot vērā apstākli, ka daudzo sēkļu dēļ piekraste starp Salacgrīvu un Ainažiem bija visā Rīgas jūras līča piekrastē bīstamākais apgabals kuģošanai.

Bāka nedarbojas jau gadus 30, bet tās pārcelšanu ārpus ostas teritorijas rosināja stividorkompānijas Salacas termināls uzsāktā rosība, pie savas piestātnes veidojot karavu laukumus.

5

#5 Salacgrīvas tilts

Centra tilta aizsākums ir 1956. Gads, kad Minskas tiltu būves birojs izdarīja urbumus un veica pētījumus, lai uzsāktu pētījumus, lai uzsāktu plānošanas un projektēšanas darbus. Pati tilta būve sākta 1959. Gada 18.

6

#6 Salacgrīvas osta

Salacgrīvas osta atrodas Rīgas jūras līča ZA malā Salacas upes grīvā, 100 km no Rīgas un 13 km no Latvijas un Igaunijas robežas. Salacgrīvas osta ir tālākā Latvijas ziemeļu osta.

7

#7 Salacgrīvas mols

1870. gadā Salacas grīvā no laukakmeņiem izbūvēja molu un padziļināja upes gultni, kas ļāva ostā līdzšinējo liellaivu vietā iebraukt arī kuģiem.

8

#8 Rīgas ielas aptieka

Rīgas ielas nami un to likteņi iezīmē spilgtu lappusi Salacgrīvas vēsturē.

Nams Rīgas ielā 6 var lepoties ar to, ka līdz pat šai dienai šeit darbojas 1880. gadā dibinātā Vecā aptieka.