Pastaigu vietas

Reizēm vienīgais, kas nepieciešams, ir pastaiga - garāka vai īsāka, vienpatīga vai draugu un smieklu pavadīta. Zemāk atradīsi tos virzienus, kur iesakām doties!

Pastāsti citiem
1

#1 Ar kājām uz Igauniju

Pierobežas pilsētām piemīt īpašs šarms. Pati apziņa, ka - vēl solis un būsi citā valstī, liek justies savādāk.

Agrāk Ainažnieki regulāri šķērsoja robežu, lai 10 m no robežas esošājā Iklas veikaliņā pirktu cukuru. Šodien šādu gājienu "uz ārzemēm" vari mērot arī Tu, cukura vietā iegādājot, piemēram, saldējumu!

2

#2 Positivus/kuivižu aleja

Ja dodies pastaigā vai velo braucienā no Salacgrīvas uz Kuivižiem, ir vērts piestāt un apskatīt Salacgrīvas Zvejnieku parka teritoriju, kur jau vairākus gadus pēc kārtas notiek tautā mīlētais Positivus festivāls. Turpat aiz priežu kāpām dzirdēsi jūras šalkas, kuru pavadībā dodies tālāk uz Kuivižu pusi, bet ja stiprais jūras vējš kniebj līdz kaulam, dodies atpakaļ aizvējā, kur gar Tallinas šosejas uzbūvētais veloceliņš Tevi aizvedīs līdz atpūtas kompleksam "Kapteiņu osta".

3

#3 Salacas promenāde un bāka

Salacgrīvas bāka atrodas Salacas upes labajā krastā - četrstūrains balts tornis ar sarkanu laternu tā galā. Šodien bāka vairs nedarbojas - sekojot šai bākai, visi zvejnieki ceļu mājup jau atraduši un stāsts noslēdzies laimīgi. Bāka tika uzcelta, jo daudzo sēkļu dēļ piekraste starp Salacgrīvu un Ainažiem bija visā Rīgas jūras līča piekrastē bīstamākais apgabals kuģošanai...

4

#4 Trīs tilti velo maršruts

Dodoties velo izbraucienā Trīs tilti varēsi iepazīt un apskatīt tuvāko pilsētas apkārtni. 

5

#5 Jūrniecības pirmsākumi

Kur meklēt Latvijas jūrniecības pirmsākumus? Lieliska vieta meklējumu sākšanai ir Ainaži - šodien šarmanta piejūras mazpilsēta, kas 19.gadsimtā bijusi viena no svarīgākajām jūrnieku, burinieku un dzīves pilsētām Baltijā. Šo laiku vēstnešus šeit atradīsi ir uz soļa!