Keramikas ceļš

Keramika nav pirmā lieta, kas nāk prātā, domājot par Salacgrīvu. Šajā reizē neļaujies pirmajam iespaidam - par galveno ceļa zīmi Salacgrīvā izvēloties keramiku, vari izstaigāt tālus ceļus un atklāt sev plašus apvāršņus.

Pastāsti citiem
1

#1 Iemācies virpot podus

Darbnīca „Enkuri” - keramiķa Imanta Klīdzēja mājas - ir īpaša vieta. Būšana tur jau vien ir piedzīvojums - visapkārt dažāda kalibra, veidu un faktūru māksla. Apkārt valda absolūts miers, laiks apstājas un dzirkstī Imanta stāsti.

Kad dosies ciemos, meistars Tevi sašarmēs ar saviem stāstiem par podniecības vēsturi, nodemonstrēs amatu darbībā un ļaus to iemēģināt pašam. Imants ir ceļotājs - keramiķis, kam ir pa stāstam teju no katras pasaules malas. Pačukstot priekšā - šī ir tā retā vieta, kur iespējams pasūtīt un iegādāties unikālos Imanta keramikas darbus. 

2

#2 Naborigama ceplis

2007. gada vasarā Salacgrīvā, Salacas upes kreisajā krastā, kur Krasta iela met līkumu vecajam ābeļdārzam, tika uzbūvēta keramikas apdedzināšanas krāsns jeb Naborigama. Tā ir keramikas apdedzināšanas krāsns, kurā iespējams sasniegt porcelāna apdedzināšanas temperatūru virs 1300 grādiem.