DABAS MĪĻOTĀJIEM

Piekraste no Ainažiem līdz Duntei ir unikāla un pilna dažādu kontrastu, iepazīsti tās dabas daudzveidību – jūru, kāpas, klinšu atsegumus, upes, pļavas, mežus un beidzot ar atšķirīgajiem gadalaikiem, kas pārsteidz ar savu krāsu vienreizību. Šī ir vieta, kur izrauties no ikdienas ritma un nodoties atpūtai pie dabas.  

Pastāsti citiem
Kontakti
Telefons: +371 26463025; +371 64041254
E-pasts: visitsalacgriva@limbazunovads.lv
Mājas lapa: www.visitsalacgriva.lv
1

#1 Daiļdārzs "Tūjas kaskāde"

Dabas un augu mīļotāju paradīze, kas priecēs ar krāšņu skujeņu kolekciju, pārdomātām puķu dobēm. Interesanta akmeņu kolekcija, to enerģētiskā lauka noteikšana. Dārzs ir godalgots novada un valsts mērogā. 

2

#2 Dabas parks "Salacas ieleja"

Salacas ielejas dabas parks ir Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā ietilpstošs dabas parks, kas iever Salacas upes ieleju no Mazsalacas līdz Salacgrīvai. Dabas parks izveidots, lai saglabātu Salacas ielejas biotopu kompleksu, īpaši aizsargājamo sugu dzīvotnes un ielejas ainavisko daudzveidību. 

3

#3 Salacas upe

Pēc lieluma piektā Latvijas upe,nkura iztek no Burtnieku ezera un ir 94,4 km gara. Salaca ir dabasnparka "Salacas ieleja" pamats, viena no gleznainākajām Latvijasnupēm ar izcilām dabas vērtībām. Tā ir nozīmīgākā dabīgo lašu nārstanupe Latvijā. Tai piešķirts laša indeksupes (salmon index river)nstatuss.

4

#4 Veczemju klintis

Noteikti esi dzirdējis par Vidzemes akmeņaino jūrmalu - tas ir 12 kilometrus garš jūras krasta posms jebšu vienīgā vieta Baltijas jūrā, kur jūras krastā apskatāmi smilšakmens atsegumi. 

5

#5 Vidzemes akmeņainā jūrmala

Kopējais pastaigas garums no Tūjas līdz Latvijas-Igaunijas robežai būs aptuveni 44 km. Gājienu uzsākot Tūjā, maršruta pirmais pieturas punkts būs Ķurmraga bāka. Kā nākamo izbaudi unikālo Vidzemes akmeņainās jūrmalas posmu un Veczemju klintis!

6

#6 Ainažu mols

Visapkārt ūdens, bet joprojām uz sauszemes? Tam mums ir Ainažu Ziemeļu mols, kur ļauties mūžīgajam dabas kino – saulrietam. Seansi - katru vakaru un katrā gadalaikā. 

7

#7 100 gulbju pludmale

Reti visu acu priekšā atrodas vietas, kur dzīvniekiem tīk pulcēties. Kad tik krāšņas radības kā gulbji par savu uzturēšanās vietu izvēlas visiem pieejamu pludmali, mums atliek vien priecāties, ka pie mums tik forši, ka pat gulbjiem jāuzkavējas. Šeit, kur pludmale akmeņaināka un piemērotā dziļumā, viņiem esat plašāks pusdienu piedāvājums!

8

#8 Putnu vērošana

Visvairāk putnus saskatīt un saskaitīt izdosies Randu pļavās – tur taka un torņi kā reiz priekš Tevis!

9

#9 Piemineklis "Baltā saule"

Piemiņas akmeni “Baltā saule” veidojis tēlnieks Vilnis Titāns, kā veltījumu Krišjānim Valdemāram- Ainažu jūras skolas dibinātājam. Piemiņas vieta atklāta tālajā 1998. gadā.

10

#10 Sarkanās klintis

Salacas Sarkanās klintis atradīsi netālu no dzelzs tilta Mērniekos. Tā ir smilšakmens krauja, kas stiepjas vairāk kā 400 m garumā. Krauja nav augsta - vien kādi 10 metri, taču ar to pilnīgi pietiek, lai rietošas saules staros virs kūpošās upes tā žilbinātu ar savu krāšņumu.

11

#11 Piejūras dižakmeņi

Lieli akmeņi mēdz būt interesantinar to vien, ka ir lieli. Tomēr interesantāk, ja uz akmens varnuzkāpt, tam ir savdabīgs izskats vai kāda īpatnība. Piejūrāniespējams sastapt setiņus lielumā ievērojamus un interesantusnakmeņus un 2 dižakmeņus - Kutkāju dižakmeni un Muižuļundižakmeni. 

12

#12 Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta dabas centrs

Vai esat kādreiz domājuši par to, cik daudz zināt par dabu un vidi sev apkārt? Vai, brienot pa taku pļavā vai pludmalē vai vienkārši pastaigājoties, nerodas vēlme uzzināt, kas tie ir par augiem, kas apkārt aug?