AMATU MEISTARI

Vai vēlies gūt jaunu pieredzi un jaunas zināšanas, izbaudīt unikālas sajūtas, apgūt jaunas prasmes? Vai iegādāties ar mīlestību un sirds siltumu Limbažu novadā radītās preces un pie vietējiem pakalpojumu sniedzējiem pieejamos pakalpojumus?

Pie mums Limbažu novadā vari apgūt zināšanas par un ap keramiku, iepazīties ar akmeņu dažādo enerģētiku, uzzināt kā top garšīgākie sorberti un saldējumi, kas ir nēģu un kā tos ķer Salacā un Svētupē, kā arī izkalt savu monētu vai kādu praktisku metāla priekšmetu. Brauc ciemos un izbaudi to visu un vēl, un protams iebrauc Radīts Salacgrīvas novadā veikaliņā, kur vari iegādāties kādu atmiņā paliekošu suvenīru, mājražotāju un amatnieku radītu preci, vai dažādus gardumus – saldus un sāļus.

Pastāsti citiem
Kontakti
Telefons: +371 64041254
E-pasts: visitsalacgriva@limbazunovads.lv
Mājas lapa: www.visitsalacgriva.lv
1

#1 Nēģu tacis

Nomēģināt Salacas nēģi vislabāk ir šeit, Salacgrīvā, no augusta līdz februārim, kur ar saimnieku gādību tas turpat, uz karstām oglēm, tiek rūpīgi pagatavots. Tikai Salacgrīvā mūsdienās nēģu zvejai joprojām lieto murdu taci – unikālu zvejas paņēmienu ar daudzu gadsimtu vēsturi. Šeit iespējams apskatīt taci, iepazīties ar nēģu zveju un nodegustēt īpašo delikatesi...

2

#2 Svētupes nēģu tacis

Nēģu tacis ir īpašas konstrukcijas laipa, kas būvēta no egļu kārtīm, tās sastiprinot kopā bez skrūvēm un naglām.

3

#3 Lembužu Alus brūzis

Lembužu alus brūzis aicina pie sevis, kur tiksi iepazīstināts ar to, kā tiek pagatavots gan alus, gan ābolu kandža. Tev būs iespēja arī izstaigāt un apskatīt pašu alus brūzi, un, protams, arī visu nogaršot! 

4

#4 Sidrabiņu gaļas un desu cehs

Blakus krogam “Sidrabiņi” izveidots gaļas pārstrādes cehs, kurā top pašu kūpināti gaļas izstrādājumi.

5

#5 Dabas maize

Stāsts par tīru maizi, dabīgām sastāvdaļām, mīlestību un prieku cept to, kas citiem garšo. 

6

#6 Naborigama ceplis

2007. gada vasarā Salacgrīvā, Salacas upes kreisajā krastā, kur Krasta iela met līkumu vecajam ābeļdārzam, tika uzbūvēta keramikas apdedzināšanas krāsns jeb Naborigama. Tā ir keramikas apdedzināšanas krāsns, kurā iespējams sasniegt porcelāna apdedzināšanas temperatūru virs 1300 grādiem.

7

#7 DUDU monētu kalšana

Atbrauc DUDU ligzdās nokalt vara vai alumīnija monētu ar latvju zīmēm vai arī "DUDU ligzdas" simboliku. Ieliec monētas sagatavi starp klišejām, žvikts ar āmuru, un monēta gatava! Bet, ja vēlies sev individuālu attēlu uz monētas, tad to arī šeit var pasūtīt.

Tāpat monētu kalējs var atbraukt pie tevis uz pasākumu un iesaistīt šī lieliskā notikuma apmeklētājus monētu kalšanā. 

8

#8 Veikaliņš "Radīts Piejūrā"

"Radīts Piejūrā" izveidots ar mērķi popularizēt Limbažu novadā radītās preces un pie vietējiem pakalpojumu sniedzējiem pieejamos pakalpojumus.

9

#9 IK "Ledus Oga"

2016.gada 28.decembrī tika nodibināts IK “Ledus Oga”. Uzņēmuma sākuma posmā bija iespējams iegādāties 5 saldējuma veidus un divus sorberta veidus. Šobrīd “Ledus Ogas” produkcijas klāstā ietilpst 12 saldējuma veidi.

10

#10 Daiļdārzs "Tūjas kaskāde"

Dabas un augu mīļotāju paradīze, kas priecēs ar krāšņu skujeņu kolekciju, pārdomātām puķu dobēm. Interesanta akmeņu kolekcija, to enerģētiskā lauka noteikšana. Dārzs ir godalgots novada un valsts mērogā.