Ainaži - mazpilsētas šarms

Ainaži ir šarmanta piejūras mazpilsēta ar garu vēsturi, kuru caurvij jūras tuvums, jūrniecība un tās nestais spožums.

Pastaigu maršruts "Ainaži - mazpilsētas šarms" ļauj Tev izstaigāt un ieraudzīt Ainažu molu, kuram agrāk bija ļoti svarīga loma pilsētas saimnieciskajā dzīvē, Veides pili, kuru cēla uzņēmējs Mārtiņš Veide – vienas no tolaiku Ainažu pilsētas ietekmīgākās dzimtas pārstāvjiem, kā arī ļauties Ainažu klusumam un mieram. 

Lejupielādē (pa kreisi) maršruta pavadoni, kas sniegs Tev nelielu ieskatu par katru maršrutā sastopamo vietu un objektu.

Pastāsti citiem
Kontakti
Telefons: +371 26414207
E-pasts: visitsalacgriva@limbazunovads.lv
Mājas lapa: www.visitsalacgriva.lv
1

#1 Ainažu mols

Visapkārt ūdens, bet joprojām uz sauszemes? Tam mums ir Ainažu Ziemeļu mols, kur ļauties mūžīgajam dabas kino – saulrietam. Seansi - katru vakaru un katrā gadalaikā. 

2

#2 Bāka Ainažos pretī vecajam ceļam

Bāku uzcēla 1930. gadā. Tā ir 22,8 m augsta, atrodas kalnā pie bijušā šaursliežu dzelzceļa un vēl arvien rāda ceļu jūras braucējiem. Bāka atrodas pretī vecajam ceļam, kas veda uz Ainažu ostas piestātni - kad Ainažos dzīvoja mūsu vec-vec-vec-tēvi, uz piestātni gāja arī šaursliežu dzelzceļš.

3

#3 Veides pils

Veides pils celta 1902. gadā. To cēlis uzņēmējs Mārtiņš Veide – vienas no tolaiku Ainažu pilsētas ietekmīgākās dzimtas pārstāvjiem. Ēka, mūsdienās ir viena no pamanāmākajām Ainažu pilsētā. 

4

#4 Ainažu Sv. Arsēnija pareizticīgo baznīca

Pareizticīgo draudze Ainažos sākusi darboties 1889.gadā. Ainažos vienmēr ir bijis maz krievu tautības iedzīvotāju, bet savulaik Krievijas cars solīja zemi tiem, kas bija ar mieru pieņemt pareizticību. Tā pareizticīgo draudzē iekļuva daudzi latvieši un igauņi.

5

#5 Piemineklis "Baltā saule"

Piemiņas akmeni “Baltā saule” veidojis tēlnieks Vilnis Titāns, kā veltījumu Krišjānim Valdemāram- Ainažu jūras skolas dibinātājam. Piemiņas vieta atklāta tālajā 1998. gadā.

6

#6 Ainažu pludmale

Kurš teicis, ka Ainažu pludmalē nav iespējas atpūsties un izbaudīt ūdeni?

Šī ir vieta, kur izbaudīt jūru, sauli, un vienkārši atpūsties pēc nogurdinošas darba dienas vai iesākt dienu ar pastaigu gar jūru.